unagi (اوناگی) و آناتا به ژاپنی...

چند وقت پیش به طور اتفاقی یاد رآسRose   در سریال Friends  افتادم که سعی داشت به خواهرش و ری چل از دانش رزمی خودش تعریف کنه  ، Rose رآس با صدای بلند کلمه unagi اوناگی رو می گفت و سعی می کرد تمرکز کنه . وقتی "ری چل" ازش پرسید اوناگی یعی چی ؟ رآس Rose گفت که این کلمه یه کلمه بی معنیه و فقط به تو در تمرکز کردن کمک می کنه...!

حالا امروز داشتم اتفاقی لابه لای کتابهام می گشتم که کتاب خود آموز ژاپنیم رو که 15 سال پیش عموم بهم داده بود رو پیدا کردم و همینطور که اتفاقی ورقش می زدم به کلمه Unagi اوناگی برخوردم ! یعنی مارماهی! برام جالب بود دو روز قبل این کلمه برام به عنوان یه سوال پیش اومد و اتفاقا چند بار تکرارش کردم که مثلا ببینم چرا این کلمه بی معنی ( به قول Rose بی معنی ) به تمرکز کمک می کنه که معنیش رو امروز در بین اون  کتابها پیدا کردم ! جالب اینه که با وجود کتابهای متفاوت من فقط خود آموز ژاپنی رو باز کردم و معنی اوناگی رو از بین اون هه لغت و حرفهای متفاوت بیرون کشیدم !

راستی شنیده بودم صاحب کارخونه شکلات سازی آناتا یه ایرانی خود ساخته بوده که در ژاپن کار می کرده و بعداز جمع کردن سرمایه ،  لوازم کارخونه اش رو با سرمایه اش از ژاپن به ایران وارد می کنه این کارخونه و برند رو به راه می ندازه ، آناتا به ژاپنی می شه " تو " ...

 یه چیز جالب دیگه Ebi  به ژاپنی یعنی میگو و ali  یعنی مورچه ! ژاپنیها Ali  رو "اری" می گن چون نمی تونن "ل" رو تلفظ کنن... یعنی اگه بگی اسمت علی یا ابی هست بهت می خندن!

/ 3 نظر / 333 بازدید
زیکی

آنا یعنی مادر آتا یعنی پدر رو هم از یه آ فاکتور گرفته طرف تورچ بوده [چشمک]

آدمیزاد

الهی فدات! اسم منم نیگا کن ببین چیز بدی نشه یه وقت رفتیم اونجا آبرومون نره!!!