چند وقتی هست که نسخه 4.3 گوگل ارت (googleEarth)  رو نسب کردم و همینطور که با اینترنت کم سرعتم کار می کنم گه گاهی هم به کشورهای مختلف و جزایر دور افتاده دنیا نگاهی می کنم .

یه خوبی که گوگل ارت (google Earth) داره اینه که در سمت چپ پایین صفحه برنامه می تونید تیکهایی رو فعال کنید تا google به شما اطلاعاتی رو در مورد جمعیت ، تعداد مدرسه ها و فروشگاهها ، بارها ، کافی شاپها و خیلی چیزهای جالب دیگه مثلأ اینکه منطقه ای که بهش نگاه می کنید زلزله خیز هست یا نه آیا طوفان در اون منطقه وزش مداوم داره یا نه و برخی تبلیغات که مختص همون منطقه اس رو ببینید.

من فکر می کردم جزیره فیجی دنج ترین جزیره ی دنیاست ولی وقتی بارها دوره زمین چرخیدم و مرتب با زومهای مختلف رو زمین جستجو کردم جزایر بسیار جالبی رو پیدا کردم که شاید مساحتشون کمتر از یک کیلومتر مربع باشه اون هم وسط یک اقیانوس که صدها ملیون کیلومتر مربع وسط داره و به سمت کرانه های زمین پخش شده ! 

خلاصه هر بار که این برنامه رو باز می کنم یه موضوع جذاب هست که من رو به خودش مشغول کنه مثلا برم بالای استان فارس و تخت جمشید رو ببینم ، یا برم مصر و احرام مصر رو تماشا کنم و وقتهایی که حوصلم سر رفت برم لب ساحلهای قشنگ تایلند و از اون بالاها آدمها رو دید بزنم ، ووقتی از کار خودم پشیمون شدم برم یه جایی اون دورای دونیا تو همون جزیره های کوچولو موچولو توبه کنم.

این رو می خواستم بگم چند روزی بود که هر بار که Google Earth  رو اجرا می کردم به من می گفت که نسخه جدید برنامه اومده و می تونی بری دانلود کنی ، خواستم نسخه 5 گوگل ارت رو دریافت کنم که google Earth این پیغام رو داد که کشور شما مجاز به دریافت این نسخه از گوگل ارت نیست ، باعث تاسفه، انگار باید به این طرز پاسخهایی که بهمون می دن عادت کنیم.

می گن نسخه 5 گوگل ارت حتی می تونه زیر اقیانوسها و برخی وقایع مثل رخداد زلزله و  طوفان رو  روی کره زمین بصورت آنلاین نشون بده !

/ 2 نظر / 9 بازدید
efs

سلام دوست خوبم وب خوبی داری برات ارزو میکنم موفق بشی و میدونم که موفق میشی راستی اگه دوست داشتی به ما هم ما بهترين نيستيم و اولين هم نيستيم ولي بهترين ها را براي شما گرد آ وري کرده ايم

زیکی

طرفهای ما هم بیا یه سر[چشمک] کاش جا به جا شدن و سفر کردن هم به همین راحتی بود... ورژن جدیدش هم انچنان توفیری نداره...خبری نیست...فعلا از هر چی داری و میتوانی داشته باشی لذت ببر...